Trendy 2021 w organizacji ślubu i wesela

Rok 2020, chociaż inny niż wszystkie, spowodował niezamierzony efekt – spopularyzował kameralne i mikro śluby i wesela. Wiele par stanęło przed wyborem – przenieść wesele lub zorganizować je w inny sposób. Jednocześnie wiele z nich zaczęło patrzeć na organizację tego dnia już nawet nie przez pryzmat obecnej sytuacji. Parom młodym niezwykle zależało i nadal zależy na samym fakcie zawarcia związku małżeńskiego oraz celebrowanie ich uczucia w gronie najbliższych osób. Od wielu par w trakcie konsultacji słyszałam: „Pani Agnieszko, nawet dobrze się stało, będą tylko najbliżsi, a budżet przeznaczymy na co innego”. Podróż poślubna? Mieszkanie? A może dekoracje i inne detale towarzyszące Waszemu dniu? Jakie zatem będą królowały trendy na tegorocznych weselach?

Po pierwsze witamy przyjęcia minimalistyczne, w kameralnym gronie. Wiele młodych par przewartościowała swoje oczekiwania i plany, dlatego tegoroczne śluby będą uroczystościami bardzo spersonalizowanymi, w rodzinnej atmosferze, bez przepychu i setek gości. Para młoda będzie w faktycznym centrum uwagi, będą mogli poświęcić każdej z osób więcej czasu i każdym się nacieszyć. Ponad to wiele uroczystości będzie się odbywało w środku tygodnia, a nie jak dotychczas głównie w weekendy. Taki styl slow wedding to co raz popularniejsza forma wybierana przez wiele par młodych. Dotyczy ona zarówno plenerów, jak i uroczystości w hotelach czy restauracjach. Luźna zabawa, więcej indywidualnych możliwości: rejs statkiem? Obiad w ogrodzie? W mniejszym gronie jest to dużo łatwiejsze do zorganizowania. Więcej o kameralnych i mikro weselach możecie przeczytać w artykułach mojego autorstwa na wspaniałym portu Wesele z klasą:

https://www.weselezklasa.pl/poradnik/kilka-slow-o-mikroslubach/

https://www.weselezklasa.pl/poradnik/jakie-sa-plusy-kameralnego-wesela-wedding-planner-podpowiada/

Za kameralnymi przyjęciami idą zmiany w rozporządzaniu budżetem weselnym. Skoro młoda para zaprasza tylko najbliższe im osoby, prawdopodobnie pozostaje im większa kwota do rozdysponowania. Przez to całe przyjęcia będą mocniej spersonalizowane. Młode pary będą mogły sobie pozwolić np. na bardziej wymyślne atrakcje lub formy podziękowań dla gości. Dodatkowo te pary, które mają odpowiednie zaplecze i możliwości, na pewno pomyślą o organizacji swojego dnia na przykład w przydomowym ogrodzie.

Koronki, falbanki, rękawy opadające i hiszpanki. Panna młoda 2021 to będzie istna bogini, zapierająca dech w niejednej piersi. Te wszystkie elementy nadadzą każdej z Was wdzięku, kobiecości i podkreślą radość w jej najpiękniejszym dniu.

Fot. Adam Radek Fotograf

W 2020 roku dało się zauważyć, że wiele narzeczonych doceniło sam fakt bycia razem i tego, że chcą być ze sobą wbrew wszelkim przeszkodom, dlatego wiele z nich zdecydowało się na samo zawarcie związku w USC lub w formie ślubu konkordatowego, z jednoczesną decyzją o przeniesieniu daty samego wesela. W tym roku zatem prawdopodobnie będziemy mieli wiele samych przyjęć weselnych, co jest doskonałą okazją do zorganizowania… ślubu symbolicznego/humanistycznego! Pomyślcie, jak wspaniale będzie rozpocząć zabawę i celebrowanie Waszego uczucia od złożenia sobie samodzielnie stworzonych przysięg. A jeśli dodatkowo zdecydowaliście się na organizacje wesela w pierwszą rocznicę ślubu to będzie wspaniałą wartością dodaną tego dnia.

Więcej o ślubie humanistycznym możecie przeczytać w artykule: 

https://www.weselezklasa.pl/poradnik/jak-zorganizowac-slub-symboliczny-podpowiedzi-wedding-plannera/

Dzięki kameralnej formie przyjęcia młode pary mogą sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa w postaci dekoracji i dodatków, które na pewno będą charakteryzowały się imponującymi rozmiarami i dzięki temu będą bardzo efektownie się prezentowały. Duże bukiety panien młodych, bogactwo na stole, wymyślne zaproszenia i papeteria, a także mocno spersonalizowane stroje młodych. Dodatkowo będą królowały candy bary! Przy mniejszym weselu można sobie pozwolić na motyw przewodni, którzy przy dużym przyjęciu mógłby zatracić swój klimat. Na mniejszym weselu można ze wszystkimi razem organizować tematyczne zabawy, gdzie na dużej uroczystości nie miałyby racji bytu.

Przede wszystkim tegoroczne wesela będą naturalne, pastelowe, niektóre z odrobiną szaleństwa, a co piękne – w duchu zero weste. Co raz więcej młodych ludzi zaczyna mocno szanować naszą ukochaną planetę i rezygnuje z wszelkich sztuczności, plastików, folii i materiałów, które raz użyte trafią na śmieci i będą się rozkładać „miliony lat”. Za to narzeczeni bardzo dbają o to aby nie zmarnowało się jedzenie, kwiaty po weselu zdobiły dom czy mieszkanie, a nawet decydują się na dekoracje DIY, np. robiąc przyjęcie tematyczne wykorzystują to, co ich pasjonuje i co mają w domu lub używają przyjaznych dla środowiska materiałów. Jestem tym trendem zachwycona i popieram go w 100% ! A więcej o trendach w dekoracjach możecie przeczytać w artykule:

Trendy 2021 w dekoracjach ślubno-weselnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *