Trendy 2021 w dekoracjach ślubno-weselnych

Tegoroczne trendy w dekoracjach ślubnych to zaskakująca i jednocześnie oczywista odmiana po zeszłorocznych szaleństwach. Sytuacja na świecie determinuje decyzję wielu młodych par o organizacji kameralnego wesela. Od wielu z nich osobiście słyszałam, że wcale tej decyzji nie żałują. Są w faktycznym centrum uwagi i wśród najbliższych, a budżet mogą przeznaczyć właśnie na udekorowanie swojej uroczystości, dlatego rok 2021 to mikrośluby z makro dekoracjami, stonowanymi kolorami oraz mocno spersonalizowanymi detalami. A jeśli można chcieć jeszcze więcej naturalności to właśnie w tym roku będzie ona królowała.

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. Będą wszędzie, nie tylko na stołach czy w Waszym bukiecie, a te akurat będą na dodatek rozmiarów XXL. Wysokie kompozycje na stołach oraz ogromne bukiety w rękach panien młodych to będzie hit. Dużo zieleni, suchych traw i kwiatów sezonowych. Bukiet ma wyglądać niczym świeżo zebrany z polnych kwiatów. Będziemy mogli również zobaczyć ścianki kwiatowe za młodą parą, bramy na wejścia, ozdobione kwiatami krzesła, a także kwiatowe kaskady na tortach. Nie zabraknie również kwiatowych podwieszanych dekoracji, zarówno ciągnących się przez cały sufit, jak i tych punktowych kompozycji. Świetną alternatywą do wysokich kompozycji kwiatowych będą kwiaty doniczkowe lub lasy w szkle! Prezentują się one na stołach pięknie oraz niezwykle oryginalnie. Kwiaty pojawią się również jako ozdoba fryzury panny młodej. Nie tylko wianki, te małe i duże, ale i luźno wpięte kwiaty będą zdobiły niejedną głowę.

Personalizacja dodatków to kolejny trend tego roku. Oryginalne zaproszenia oraz prezenty dla gości, związane ze stylem wesela, a być może z konkretnym motywem przewodnim, których w tym roku prawdopodobnie nie zabraknie. Pary młode bardzo chętnie będą wiele elementów wykonywały same, co będzie jeszcze piękniejszą dekoracją czy pamiątką dla gości.

Kameralne uroczystości pozwolą młodym parom na dopracowanie szczegółów przy planowaniu właśnie dekoracji, gdyż to właśnie na nie, będzie można przeznaczyć dodatkową część budżetu. Co za tym idzie będzie można spełnić swoje marzenia np. o nieszablonowym motywie przewodnim, który przy dużym weselu mógłby zostać praktycznie niezauważony. W tej sytuacji dlaczego by nie wyeksponować stołu prezydialnego oraz nie zaaranżować sufitu wielkimi kompozycjami kwiatowymi? Gdybyście zdecydowali się na wesele tematyczne to prócz odpowiednich dekoracji możecie zaszaleć z Waszym weselnym dress codem. Goście, którzy podzielają Wasze pasje na pewno byliby zachwyceni możliwością ubrania strojów ulubionych superbohaterów lub elfów.

Światło, czyli partner idealny naszych kwiatów. Zawładnie niejedną salą i niejednym plenerem. Pojawi się zarówno w formie świec, drobnych lampek, jak i dużych lampionów oraz żarówek. Światło zawsze tworzy niesamowity klimat i nie musi być jedynie naturalnej barwy. Możemy sobie pozwolić\np. na popularne w tym roku neony, lasery czy kolorowe ledy. I chociaż duże podświetlane napisy powoli odchodzą na dalszy plan to i tak jeszcze sporo młodych par ma do nich sentyment.

Po intensywnych kolorach w roku 2020, którym przewodził przepiękny Classic Blue, w tym roku władzę przejmuje duet doskonały, kolor roku 2021 wg Instytutu Pantone, czyli połączenie Ultimate Gray oraz Illuminating. Za nimi natomiast będą podążać inne pastelowe kolory. Przełamywać je będzie natomiast piękne odcienie koloru czerwonego.

Więcej o kolorze roku 2021 możecie przeczytać w moim artykule na Portalu ślubnym „Wesele z klasą”

Na koniec to, co uwielbiam najbardziej – wszystko w zgodzie z naturą, bez sztuczności, plastików i innych materiałów, których już nigdy nie wykorzystamy. Idea zero weste jest co raz bardziej popularna i cieszy się ogromną aprobatą, zarówno wśród młodych par, jak i gości.

Rok 2021 będzie przełomowy pod wieloma względami i szczerze mam nadzieję, że wiele z przewidywanych trendów zostanie z nami. Pamiętajcie o jednym – planując dekoracje zawsze warto umówić się z Waszymi dekoratorami na wizję lokalną obiektu/pleneru i poprosić o moodboard. Więcej na ten temat możecie przeczytać w oddzielnym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *