Niecałe 3 miesiące temu świat wstrzymał oddech. Stanęło wszystko, a z tygodnia na tydzień wprowadzano nowe restrykcje dotyczące ogólnoświatowej pandemii. Na nieokreślony przymusowy „urlop” przeszło wiele branż, w tym najpiękniejsza branża – ślubna. Ruszyła lawina niepewności i szukania najbezpieczniejszych rozwiązań aby każda Młoda Para mogła przeżyć jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Po wielu tygodniach walki i oczekiwań dobra wiadomość – branża ślubna rusza od 6 czerwca. To pierwszy duży krok do powrotu do normalności. Co dalej?

W ciągu kilku tygodni tysiące Młodych Par było zmuszonych przenieść swój wielki dzień. Szła za tym nie tylko zmiana daty, ale i znalezienia takiego terminu, który będzie odpowiadał wszystkim wykonawcom. Niestety, nie zawsze było to możliwe. Obserwowaliśmy różne reakcje na tę sytuację. Była frustracja, płacz i złość, ale i zrozumienie, duża zmiana nastawienia do własnych oczekiwań i pełne spokoju działanie.

Ostatnie tygodnie nauczyły wielu z nas (zarówno branżę, jak i pary młode) przede wszystkim pokory i racjonalnego działania. Nikt się nie spodziewał takiego sezonu, takiego obrotu sprawy, a przede wszystkim nikt tego nie chciał, ale skoro już to trwa, trzeba dokładnie przemyśleć, co jest dla nas najważniejsze. I tak pary młode dostrzegły zalety organizacji ślubu i wesela poza sezonem, w dni powszednie, a z wielkich wesel stworzyli małe, kameralne i klimatyczne przyjęcia (których my jesteśmy ogromnymi fankami). Z kolei część narzeczonych (również i naszych) zdecydowała się na ślub w gronie świadków, natomiast organizację wesela w innym terminie. My również popieraliśmy takie rozwiązanie (są już małżeństwem! Pozostaje uczcić ten fakt 😊 )

Tutaj pragniemy podziękować wszystkim naszym parom za spokój i wspaniałe podejście do całej sytuacji. Z wieloma z Was widzimy się jeszcze w tym roku !

W tej chwili cała branża ślubna ruszyła z kopyta do przygotowań na (w dużym stopniu) uratowany sezon, ponieważ jest wiele par młodych, które czekały na rozwój sytuacji do samego końca i niebawem odbędzie się ich wielki dzień. 

Tutaj pragnę przypomnieć, że jeśli potrzebujecie pomocy przy stworzeniu scenariusza uroczystości lub koordynacji Waszego dnia, mamy dużo wolnych terminów (Zapytaj o termin) 

W tej chwili, od 6 czerwca, mamy możliwość organizowania ślubów i wesel do 150 osób. O takie rozwiązanie przez wiele ciężkich tygodni walczyło Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej, czyli sztab specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, które wypracowało najbardziej racjonalne rozwiązanie zarówno dla branży, jak i dla par młodych. Stowarzyszeniu kibicowało setki firm, wspaniała grupa na facebooku „CO Z WESELAMI 2020!? Prosimy o KONKRETY i rzetelne informacje!” oraz Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych. Wielkie pokłony dla Was wszystkich kochani. To wspaniałe widzieć, jak można się pięknie zintegrować we wspólnej sprawie i jakie pozytywne przynosi to efekty. Tak, jak zawsze to zaznaczamy, na nasze wsparcie możecie liczyć w 100% !

Tu natomiast przypominamy zasady, jakie aktualnie obowiązują przy organizacji ślubu i wesela:

Zgromadzenia na powietrzu i koncerty plenerowe do 150 osób (od 30 maja)

Od soboty 30 maja w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których bierze udział do 150 osób. Uczestnicy muszą jednak zasłaniać usta i nos lub zachować 2-metrowy dystans społeczny.

Ważne! Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia lub koncerty plenerowe nie powinny się odbywać. Ostateczna decyzja należy jednak do właściwej jednostki samorządu terytorialnego.

Wesela i inne uroczystości rodzinne (od 6 czerwca)

Umożliwiamy również organizację wesel i uroczystości rodzinnych, w których bierze udział do 150 osób.

Uwaga! Weselnicy nie muszą nosić maseczek.” 

Dodatkowo został zniesiony limit wiernych w kościołach.

Dane: https://www.gov.pl/web/koronawirus/4-etap-odmrazania?fbclid=IwAR38K1MmJVaY7sM3uLqi33NphgWB1Z1mdDA7CmLVcN57LUk7wVCnjcF45Ok

Pamiętajmy Kochani o dalszej rozwadze, zachowywaniu odpowiedniego dystansu, dbaniu o swoje zdrowie (jeśli tylko macie podejrzenie, że coś jest nie tak, zgłaszajcie się do odpowiednich służb). Jest to dla nas wszystkich naprawdę komfortowa sytuacja, więc jej nie zmarnujmy. Nikt by nie chciał powrotu obostrzeń (które rząd może przywrócić w każdej chwili, jeśli zacznie wzrastać liczba zachorowań). Kierujemy również słowa pocieszenia do par, które zdecydowały się przenieść wesela, szczególnie te z czerwca:

Kochani, postępowaliście rozważnie, nie chcąc ryzykować. Mamy nadzieję, że udało Wam się w większym stopniu wszystko przełożyć, bez większych strat. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Wasz dzień się odbędzie, jedynie trochę później, w mniejszym stresie, a w czasie, który Wam pozostał dopniecie wszystko na ostatni guzik (jeśli możemy Wam pomóc go dopiąć, zapraszamy do nas 😉 )

Wszelkie aktualne informacje znajdziecie pod linkami:

Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej:  https://www.facebook.com/polskiestowarzyszeniebranzyslubnej/ (również informacje o wywiadach i wystąpieniach specjalistów z branży ślubnej).

Grupa „Co z weselami 2020”: https://www.facebook.com/groups/cozweselami2020/ (to również grupa wsparcia, gdzie możecie wymienić się Waszym doświadczeniem z innymi młodymi parami)

Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych: https://www.facebook.com/PolskieStowarzyszenieKonsultantowSlubnych/  (tu dodatkowo znajdziecie mnóstwo przepięknych realizacji konsultantów ślubnych z całej Polski 😊 )

A co z przyjęciami na +150 osób?

Tutaj niestety wiemy tyle co Wy Kochani i cierpliwie czekamy na znoszenie kolejnych obostrzeń. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, w szczególności na co dzień będzie można znieść kolejne restrykcje, w tym jakiekolwiek limity w branży ślubnej, oraz eventowej. Jeśli już przenieśliście swoje wesele, nie musicie się o to martwić, jedynie obserwować bieżącą sytuację. Natomiast jeśli macie je na dniach lub w niedługim czasie, zorientujcie się w nowym terminie, ponieważ nie wiadomo, kiedy zostaną zdjęte limity.

Jeżeli potrzebujecie pomocy przy przeniesieniu terminu ślubu i wesela, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Nadal działają bezpłatne konsultacje. Możecie również zlecić to nam, a my przygotujemy Wam specjalną ofertę. Pamiętajcie, że nie jesteście sami, a my, konsultanci ślubni, zawsze służymy wsparciem. 

Na koniec temat, który nie został poruszony podczas rozporządzenia. Co z weselami międzynarodowymi? Ta kwestia pozostaje jeszcze do przemyślenia i rozwiązania. W tej chwili cały czas nałożone są obostrzenia dotyczące przelotów, oraz obowiązkowej kwarantanny. Tu polecamy obserwować stronę www.gov.pl

My naszym parom zagranicznym od razu zaleciliśmy przełożenie terminu co najmniej na jesień (z tego względu, że w różnych krajach obostrzenia są zdejmowane w różnych terminach). Na tę chwilę, jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Na koniec kilka słów od Desiagnes Wedding Planner, która również przeszła małe wewnętrzne zmiany. Osobiście jestem wdzięczna za ten czas, który udało mi się wykorzystać naprawdę kreatywnie. W końcu miałam czas aby ruszyć z blogiem i stworzyć dla Was miejsce pełne porad i inspiracji. Powstają 2 ebooki, który myślę, że Wam się naprawdę spodobają. Jednego premierę planuję na okres jesień/zima (mam bardzo dużo materiałów, a jak wspominałam, nie będzie to zwykły poradnik, bo pełen niespodzianek 😊 ). Drugi natomiast może być dla Was zaskoczeniem 😊 Również pod koniec roku zaprezentuję Wam nowe oblicze firmy, nową nazwę, stronę oraz ofertę. Jest to dla mnie bardzo ważny proces, który nie może ujrzeć światła z dnia na dzień, także bądźcie cierpliwi. Powstało też kilka zupełnie nowych projektów, których się absolutnie nie spodziewałam (i nie są to sesje stylizowane, aczkolwiek mam nadzieję, że uda mi się zorganizować chociaż jeszcze jedną w tym roku 😊). Niebawem szykuje mi się „mały urlop”, gdyż muszę zapoznać ze światem małego jegomościa, który od 8 miesięcy towarzyszy mi 24/h na dobę. Będzie mnie trochę mniej w social mediach, jednak cały czas jestem do Waszej dyspozycji mailowo i telefonicznie. Kiedy to nastąpi – na pewno Was wcześniej poinformuję 😊

Ściskamy Was mocno całym zespołem i pamiętajcie Kochani, że jesteśmy dla Was !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *