Co jest najważniejsze podczas planowania wesela? Prawie każda młoda para odpowie: sala, dobre jedzenie i niesamowicie ważna MUZYKA !

Jej wybór jest nie lada wyzwaniem dla każdej młodej pary. Często nie wiedzą, jak się do tego zabrać, jaki styl wybrać i czy uraczyć gości wciąż kontrowersyjnym stylem disco polo 😊 Tak czy inaczej nie warto tej decyzji zostawić samopas.

Zacznijmy więc od odpowiedzi na pytanie, jaka muzyka powinna królować na weselu? Przede wszystkim taka, do której da się tańczyć. Ten prosty klucz bardzo ułatwi Wam podjęcie decyzji. Jest wiele wspaniałych piosenek, znanych i lubianych, ale nietanecznych, posiadających zmienne tempo, niewyraźną rytmikę, co niewytrawnemu tancerzowi utrudnia zabawę. Stwórzcie na pewno listę utworów, bez których nie wyobrażacie sobie Waszego wesela i przekażcie ją Djowi (być może macie utwory, które kojarzą Wam się z Waszą paczką przyjaciół lub z miłym wspomnieniem). Co do pozostałych utworów omówcie, w jaki klimat powinny Waszym zdaniem się wpasować. Sytuacja jest inna, jeśli robicie wesele tematyczne (np. lata 80’ lub w stylu vintage, gdzie świetnie wpasowuje się muzyka jazzowa). Nawet w takiej sytuacji pozwólcie od czasu do czasu zagrać djowi coś innego, co na chwilę zmieni styl i klimat. Pamiętajcie, że profesjonalna firma nie będzie miała gotowej play listy, którą puści na 40 minut i będzie tylko obserwowała sytuację. Na początku zazwyczaj powinni oni zagrać kilka gatunków muzycznych, żeby wyczuć gusta gości.

Przy wyborze muzyki pamiętajcie przede wszystkim, że to WASZE święto i to WY decydujecie, jak ono będzie wyglądało. Nie zawsze to, co sprawdziło się na weselu znajomych czy rodziny podpasuje Waszym gościom. UWAGA zdradzę Wam sekret: Niestety nie dogodzicie każdemu. Natomiast jeżeli znacie doskonale Waszych gości i wiecie, przy czym będą się świetnie bawić (a przy tym i Wy nie będziecie zmuszani do tańca), przekażcie wszystkie niezbędne informacje Waszemu DJowi. Prowadzenie wesela zaczyna się dużo wcześniej i to dobrze przygotowany scenariusz, wspólna rozmowa pozwalają obu stronom na spokój i komfort działania podczas wesela.

A co jeśli nagle w trakcie wesela zaczyna się tworzyć tzw. lista życzeń,  a do Dja ustawia się kilometrowa kolejka. Tata chce zadedykować piosenkę pannie młodej, a ekipa pana młodego wymyśliła układ taneczny i musi być puszczony konkretny utwór. Jeśli chodzi o dedykacje, zarówno my, jak i wykonawcy odradzamy dopuszczanie do takiej sytuacji, która bardzo burzy pracę DJa i nie pomaga gościom w zabawie. Jeśli już widzicie, że goście bardzo na to nalegają przeznaczcie określony czas np. czas dedykacji, ale ograniczcie to do np. 10 utworów. Jeśli natomiast ktoś Wam zaplanował niespodziankę, warto o takie rzeczy pytać wcześniej (od tego macie np. świadków 😊 Nie stracicie niespodzianki, a świadkowie przekażą kontakt do wykonawcy, który będzie mógł się na to przygotować).

Jest jeszcze jeden ciemny scenariusz, goście się nie bawią, a muzyka powinna porywać do ruchu nawet podczas siedzenia. Właśnie w takiej sytuacji wartością dodaną na weselu jest wodzirej. Kiedy dobra muzyka nie wystarcza, do akcji wkracza wodzirej, który powinien w rękawie mieć kilka asów, czyli w sposób elegancki, nienatarczywy zorganizować gości z powrotem na parkiecie. Najlepiej tak, by nawet nie zauważyli, że zamiast jedzenia śledzia, tańczą już do muzyki 😉

Na podsumowanie pozostały „Przez twe oczy zielone”, w które wy patrzeć nie możecie, a które Wasi goście kochają bardziej, niż oczy kota ze Shreka. Tutaj wchodzi w grę tylko i wyłącznie kwestia gustu. Wybierając wykonawcę musicie go od razu uprzedzić, że kilka utworów disco polo musi zostać zagrane, ponieważ nie wszystkie zespoły oraz Dje zgodzą się na ten styl muzyczny. Oczywiście są i tacy, którzy mają swoją wrażliwość muzyczną, w której disco polo się nie mieści, ale rozumieją, że na weselu spotykają różnych ludzi o różnej wrażliwości muzycznej, a są tam po to, by jak najwięcej z nich się świetnie bawiło, a nie dla własnych potrzeb. Dobrze we wszystkim zachować umiar, rozsądek.

Na koniec Kochani pamiętajcie, że gdy już macie doskonale wybraną muzykę, podstawą jest profesjonalny wykonawca, który jest elastyczny i w każdej chwili wyczuje, jak sprawić aby Wasza zabawa była pozytywnie niezapomniana. My rekomendujemy ekipę Twoi Wodzireje z naszego rodzinnego Olsztyna, dzięki którym również powstał ten artykuł 😊

Dziękuję szefowi ekipy, Arturowi Heblowi  za profesjonalną konsultację 😊

A Wam przypominamy, że w jeśli macie wątpliwości co do wyboru wykonawcy, jesteśmy do Waszej dyspozycji 😊

Kontakt do nas znajdziecie na końcu strony.

Wasz Desiagnes Team.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *